Podpora

Nenašli jste na jakoukoliv vaši otázku zde na našich webových stránkách odpověď? Napište nebo volejte 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Kontakty jsou uvedeny zde .

O Vaší počítačové síti


Síť Bezdrevnet je nyní napojena 1 Gbps optickou přípojkou do internetu. Konektivitu rozdělujeme pomocí férového systému řízení rychlostí všem členům občanského sdružení v závislosti na typu jejich přípojky za členský příspěvek 225 Kč měsíčně (konečná cena, nejsme plátci DPH).

Naše síť je na vysoké technické úrovni. Např. v současné době provozujeme v panelových domech jednu z nejmodernějších optických sítí, tzv. typu "FTTB" s důrazem na zálohování proti výpadku. 
Někteří poskytovatelé mají své sítě postaveny sériově, tj. na jednom vlákně připojují celé bloky a mnohdy nemají zajištěno zálohování, tzv. "zakruhování" a v případě poruchy switche, optického převodníku postihne tento výpadek velkou lokalitu. My však máme ve většině lokalit nezávislé optické vlákno do každého vchodu, tím můžeme izolovat případné poruchy pouze do malé skupinky uživatelů a hlavně zvyšovat  do budoucna kapacitu bez jakýchkoliv omezení.

Pro naše členy, kteří bohužel zatím nemají možnost využívat optické přípojky, např. v rodinných domcích apod., se snažíme připojit na optické vlákno alespoň přístupový bod s jejich sektorovým vysílačem. Kde není v současné době ani tato možnost, budujeme postupně k těmto bodům vysokokapacitní rádiové spoje v pásmu 10Ghz.

Jak na Email ?


Náš centrální server neposkytuje a nebude poskytovat uživatelské emailové schránky. Proč duplikovat něco, co pro nás dělají jiní lépe a zdarma.

Tedy jak na email ->
email účet - Založte si freemailový účet např na www.centrum.cz, kde máte 100MB prostoru zdarma (nebo www.seznam.cz s 1GB prostoru zdarma) a přístup přímo z emailového programu přes POP3.
smtp server v naší síti 10.0.0.1
emailový program - např. Mozilla Thunderbird je možné stáhnout např. ZDE.

Co by měl mít nainstalovaný každý počítač ?


Pro domácí nekomerční použití je možné zdarma stáhnout a instalovat antivoirový program Avast! 4 Home, který je možné získat zde. Antivirový program by měl být v každém počítači. Druhá šikovná utilita je SpyBot Search & Destroy. A třetí je SpywareBlaster. Pokud máte tyto tři programy které jsou mimochodem ZDARMA ke stažení je šance že si zavirujete počítač skutečně minimální. A tradičně TotalCommander.

Jak na dokumenty


Není nutné vyhazovat X tisíc za složitý a drahý kancelářský balík M$ Office. Stačí si stánout Open Office ZDE nebo ZDE. Například faktury je možné vytvářet ze šablon skutečně snadno.

Na jaké rychlosti běžím?


Každý uživatel má přes systém řízení rychlostí QoS přidělenu optimalizovanou rychlost do internetu zejména v závislosti na typu a kapacitě jeho přípojky takto:

  • Optické vlákno 50-100 mbps
  • Rádiové pojítka 10 - 20 mbps
  • Sektor 5Ghz  5 -10 mbps
Aktuální typ přípojky a nastavenou rychlost si každý člen může zjistit ve svém profilu v menu Můj profil.

Způsob připojení do Bezdrevnetu se liší od dostupnosti sítě ve vaší lokalitě


1) Síť BezdrevNET již někde poblíž Vás je ... tehdy pro Vaše připojení je jen třeba zavedení ethernetového kabelu až k vám k počítači. Kabel je zakončen zásuvkou nebo konektorem.

2) Jste skupina nejméně 2 lidí na stejné adrese někde v Českých Budějovicích či blízkém okolí. Pak je připojení řešeno individuálním spojením na Vaši střechu a dále přes switch rozděleno na všechny připojené počítače.

3) Jste osamocen ve své snaze o připojení, ale sousední vchod je na Bezdrevnet napojen? Výborně, stačí si vyžádat potřebné informace na napojení se do sítě :)

4) Jste osamocen ve své snaze o připojení? Nezoufejte ... je pravděpodobné, že vidíte naše všesměrové antény, nebo antény na vás pootočíme a můžete se na ně také napojit. Každá zde zmíněná varianta zahrnuje členství v občanském sdružení Bezdrevnet. Združení zajišťuje svým členům připojení do internetu.

Jak nastavit síťovou kartu


Veškeré nastavení parametrů síťového připojení je plně automatické. IP, Gateway, DNS.

Jsou nějak omezeny přenosy?


Veškeré optické a metalické přípojky nejsou žádným způsobem omezeny.

V současnosti je nastaven tzv. limit přenosu pro ochranu linky proti nadměrnému stahování pouze na sektorových vysílačích a objektech připojených rádiovým pojítkem. Pokud někdo přenese do internetu více než 10 (20) GB v rámci jednoho dne, je jeho maximální rychlost omezena od hodiny dosažení limitu do nejbližší půlnoci na rychlost 2048kbps. Dovolíme si podotknout, že tento objem dat je více něž dostatečný. Omezení se týká jen aktuálního dne. Následující den se počítadlo resetuje.

Měření rychlosti vašeho připojení na serveru pooh.cz


měření rychlosti na DSL.CZ
měření rychlosti na VOLNY.CZ
měření rychlosti na HESTI.CZ
měření rychlosti na RYCHLOST.CZ
měření rychlosti na NSMON.com
měření rychlosti na ZDNET

 
Kontakt
Bezdrevnet z.s.
IČO: 26681846
Bezdrevská 33
37011 České Budějovice
Telefon: 732 999 888
E-mail: podpora(zavináč)bezdrev.net
Číslo účtu: 1934319001/5500